Zpráva ze studijního pobytu ve Španělsku

Ve druhém zářijovém týdnu si 10 vybraných studentů užilo týden v Katalánsku v rámci výzvy č. 56. Přes počáteční nesnáze s organizací zájezdu se výlet nakonec nad očekávání povedl. Bohatý program jsme absolvovali společně s dalšími studenty z Biskupského gymnázia v Českých Budějovicích a studenty z pražské obchodní akademie. Náš itinerář byl skutečně bohatý. Po více než dvaceti hodinách jízdy autobusem jsme hned ráno začali prohlídkou Barcelony, kdy jsme navštívili Barrio Gótico, Las Ramblas a kdo chtěl, tak se ještě podíval do akvária. Další den jsme celý věnovali architektuře a dominantou byly samozřejmě stavby od Antonia Gaudího, především La Sagrada Família. Následně jsme neopomněli navštívit ani jeho slavný Park Güell, po jehož návštěvě jsme vyrazili do hor na Montserrat, kde stojí proslulý klášter. V horách jsme bohužel pocítili, že ne vždy je ve Španělsku krásné počasí a pořádně jsme promrzli a zmokli. Následující den jsme jeli do krásného historického městečka Girona, které studenty uchvátilo hlavně tím, že se v něm právě natáčely nové epizody seriálu Hra o trůny. Z Girony jsme zamířili do města Figueres, tam jsme navštivili muzeum Salvadora Dalího, které se pro mnohé stalo vrcholným zážitkem pobytu. Návštěvu tohoto města jsme spojili i s koupáním na nedaleké pláži, které všichni očekávali už od prvního dne pobytu. Ačkoliv se to zdá neuvěřitelné, tak jsme ještě celý program zvládli vyplnit 3x třemi vyučovacími hodinami španělštiny v místní jazykové škole, kam naši studenti chodili společně se studenty z BiGy.Poslední večer jsme zakončili pobyt tím, že jsme se šli podívat na zpívající fontánu v centru Barcelony, pak už nás čekala jen nekonečná jízda naším mikrobusem, kterou nám ovšem svými vtipy zpříjemňovali řidiči Fanda a Sláva (alias Krakonoš). O mnohých příhodách s nimi se dočtete v říjnovém čísle časopisu Gym...

Adéla Janušová

obrázek: http://byznys.ihned.cz/c1-55318310-spanelsko-jde-ve-stopach-recka-nezvlada-krotit-dluh-pomoci-ma-fiskalni-amnestie