Projekt EDISON podruhé 21.- 28. 2. 2016

I letos navštíví v rámci projektu EDISON naše gymnázium hosté ze zahraničí. Jejich pobyt se uskuteční v termínu 21.- 28. 2. 2016. Ubytování bude opět probíhat v rodinách našich studentů, rozvrh výjimečné výuky bude stejně jako v loňském roce zcela přizpůsoben našim hostům.

V letošním roce se k nám chystá celkem 5 stážistů, na poslední chvíli se omluvila Natasya z Malajsie, která nepřijede:

Natany Paz Borges z Brazílie, Sherry (Yan wen) Nie z Číny, Mohammad Quteshat z Jordánska, Anastasia Babachenko z Ukrajiny a Tamari Petviashvili z Gruzie.

Třídy, které budou patrony našich hostů:

kvarta - Gruzie                    1. ročník - Čína

kvinta - Ukrajina                  2. ročník - Brazílie

sexta - Jordánsko

Kde budou ubytovaní?

Natany - Mária Pfeiferová (II.)

Sherry - Nikola Hrubcová (2.)

Mohammad - Pavel Mráček (VI.)

Anastasia - Dzhanat Kadyrová (V.)

Tamari - Eva Kreglová (III.)

Hlavním koordinátorem projektu je  Adéla Holubová, která vám podá veškeré potřebné informace.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Co je projekt EDISON

Projekt zaštiťuje mezinárodní organizace AIESEC. Více informací na stránkách projektu http://aiesec.cz/pro-skoly/

Vizí projektu je tolerance a příznivé společné soužití české společnosti s různými kulturami a národy, a to na základě jejich porozumění a omezení předsudků a stereotypů. Díky multikulturní atmosféře, vyvolané zahraničními stážisty, oživuje výuku a zvyšuje zájem o studium mezi žáky a studenty a učí je nebát se odlišného.

Přínos projektu

Prestiž a zviditelnění se mezi ostatními školami
Atraktivita pro nové studenty
Kontakt se zahraničím
Motivace žáků a studentů k dodatečné aktivitě

Studenti a žáci

• Mezikulturní gramotnost
  • Možnost srovnání různých zemí s Českou republikou – historie, ekonomika, kultura, zvyky, každodenní rutina aj.
  • Motivace ke zlepšení se v angličtině či jiném světovém jazyku
  • Seznámení se jinými studenty a získání přátel v zahraničí

Jak projekt probíhá

Skupina 5 vysokoškolských studentů z různých zemí světa přijede do České republiky a stráví vždy 1 týden na jedné mateřské, základní či střední škole. Praktikanti jsou zodpovědní a vysokoškolsky vzdělaní lidé, kteří si připravují prezentace o své zemi, vedou diskuze se studenty na různá témata, hrají hry atd. Tímto se snaží představit sociální, ekonomickou, politickou a také kulturní situaci své země. Studenti a žáci tak mají možnost srovnání zemí s ČR i mezi sebou a uvažovat, zda mohou v budoucnu přispět ke změně.

Natany Paz Borges z Brazílie

Tamari Petviashili z Gruzie