Nacházíte se zde: Úvodní stránka / O Škole / Historie

Vrata školy zdobí mosazná loga

S nápadem originální výzdoby vstupních vrat přišel Milan Liška na podzim roku 2013. Realizaci této efektní výzdoby předcházelo nekonečné hledání šikovného řemeslníka, který by si troufnul vydlabat do dubového dřeva s maximální přesností otvor, do kterého by mohla být s mírným přesahem osazena dvě mosazná loga z dílny třeboňského grafika Petra Míška. Šlo o zakázku velmi citlivou, protože plochy, kam byla loga umístěna, jsou duté, a riziko poškození vrat tím pádem poměrně vysoké. Byl to právě pan Petr Mrkáček (v posledním čísle časopisu GYM vám ho redakce představuje, protože realizoval opravu a restaurování lítacích dveří v přízemí), který přišel s nápadem osazení externí dubové desky, do které díky počítačové přesnosti, speciálnímu přístroji a šikovným rukám vyřízl patřičné otvory, které byly poté zaplněny mosaznými ozdobami. Ručně kovanými hřeby - stejnými, jaké byly použity na oplechování vrat ve spodní části - pak byly přibity na obě křídla vstupních vrat dvě desky. Na výsledek se můžete sami podívat při vstupu do budovy.

Jako bonus nám pan Mrkáček přivezl nádherný historický stojan na propagační materiál. Vznikl opravou a doplněním vyřazené fyzikální pomůcky (kyvadla), která dlouhá léta nevyužitě překážela ve fyzikálních praktikách (můžete hádat, čí to byl nápad...).

Díky všem za perfektní práci!

Anna Kohoutová

Vrata před osazenímdubové desky s mosaznými výplněmiOsazená vrataVrata s intarzovanými logyMrkáček a synHotovo, Milan Liška je spokojenStojan, který vznikl díky vyřazení nepotřebné fyzikální pomůcky