Velký úspěch na uměleckém poli

Ve čtvrtek 16. června 2016 proběhlo v Národním pedagogickém muzeu v Praze slavnostní vyhlášení výsledků výtvarné soutěže "Karel IV. očima dětí", jíž se zúčastnily i naše žákyně. Ve věkové kategorii 15-18 let a technice malby získala čestné uznání Anežka Šimáčková ze VI. ročníku za své dílo reflektující vztah Karla IV. a Svaté říše římské. Do její kategorie bylo zahrnuto kolem 500 děl, takže prosadit se mezi nimi představuje velký úspěch. Škoda je, že z kapacitních důvodů nebyla Anežka pozvána na samotné vyhlášení. Tímto jí ještě jednou blahopřejeme a děkujeme z vzornou reprezentaci školy.

Práce všech našich soutěžících si můžete prohlédnou zde. Anežčina malba bude navíc spolu s ostatními oceněnými pracemi vystavena až do 18. září 2016 ve výše uvedeném muzeu.

Text a foto Václav Pražák

Anežka Šimáčková: Svatá říše římská