Nacházíte se zde: Úvodní stránka / O Škole / Historie

Nový obraz zdobí schodiště gymnázia

František Vančura absolvoval naše gymnázium v roce 1954 ve třídě prof. Jana Formánka. Letos na jaře mu jeho synové a přátelé uspořádali při příležitosti jeho jubilejních narozenin nádhernou výstavu v nově zrekonstruovaném domě Štěpánka Netolického na třeboňském náměstí. Gymnáziu se podařilo získat dva nádherné Vančurovy obrazy Podzim a Léto, z nichž jeden již zdobí chodbu v 1. patře školy. Druhý bude vyvěšen po plánovaném dokončení gymnaziální knihovny na jaře příštího roku. František Vančura si přišel osobně obraz Podzim prohlédnout - byl tak nadšen z místa jeho umístění, že se rozhodl škole darovat třetí ze série "sluncí", tentokrát obraz s názvem "Zima". O tom, kam obraz umístíme, budeme pečlivě uvažovat - že by jednou v nové přednáškové místnosti na půdě školy?

Anna Kohoutová

foto: ako