Nacházíte se zde: Úvodní stránka / O Škole / Sponsoring

Štědrý sponzorský dar

Tom Schrecker navštívil naše gymnázium poprvé 24. září 2010. Setkal se tehdy s našimi žáky, aby jim vyprávěl svůj silný a obdivuhodný životní příběh. Tom patřil mezi 669 dětí, které se podařilo díky odvaze Sira Nicholase Wintona v první půlce roku 1939 přepravit do Velké Británie - před prakticky jistou deportací do koncentračních táborů. Po válce Tom vystudoval na Oxfordské univerzitě historii a poté se stal velmi úspěšným nakladatelem - založil po celém světě 60 filiálek známé firmy Reader´s Digest. Jeho život i záliby (byl celoživotním vášnivým sportovcem a stále je velkým znalcem umění) by samy o sobě mohly být našim žákům inspirací.

Tom sleduje celá léta s velkým zájmem rozvoj našeho gymnázia. Letos v červenci si pečlivě prohlédl práce na rekonstrukcích učeben, prošel si i celou půdu a nechal si vyprávět o našich dalších záměrech. Na konci září se do naší školy přišel podívat znovu - s neskrývaným obdivem hodnotil naši práci a rozuměl našim starostem s dalším financováním rekonstruované knihovny. Rozhodl se podpořit její realizaci částkou 100 tisíc korun, kterou jsme 12. října 2016 přijali na náš účet. Tomovi jsme slíbili, že budou prostředky opravdu využity na dokončení knihovny a uděláme všechno pro to, aby až naši školu v příštím roce znovu návštíví, byl u jejího slavnostního otevření.

S úctou

Anna Kohoutová

foto: archiv školy, www.pametnaroda.cz

Tom Schrecker při besedě se studenty 24. září 2010Památečný cestovní dokument T. S.T.S. při hahájení školního roku 2012/2013Zahájení školního roku 2012/2013T.S.při letní návštěvě školyPotvrzení o přijetí daru