Gymnázium Třeboň

Proměna suterénu školy

Realizací nového východu ze školy začala první fáze rekonstrukce nevzhledných suterénních prostor, ve kterých se nacházejí žákovské šatny. Do budoucna bychom chtěli ve stejném duchu pokračovat - pokud se podaří zrealizovat půdní vestavbu, bude se ze suterénu stěhovat učebna výtvarné výchovy a pro zajištění komfortnějších šaten se otevřou dokonce další prostrory.

Při stavbě budovy gymnázia (1906) nebyl suterén projektován pro umístění šaten - byl zde pouze provozní prostor pro uskladnění topiva. Až v 90. letech minulého století zde byly vybudovány šatny, pro všechny žáky školy zde byly nainstalovány kovové uzamykatelné skříňky - bohužel tomuto nebylo možné přizpůsobit vstupní schodiště, zejména jeho šířku. I z bezpečnostních důvodů jsme přistoupili k praktickému řešení - k odlehčení výstupového schodiště jsme vybudovali nový východ přímo ze suterénu školy. Realizace si vyžádala náklady ve výši 1 mil. korun, které byly uhrazeny díky pochopení našeho zřizovatele z Fondu rozvoje školství Jihočeského kraje.

Nový východ bude zprovozněn v úterý 25. dubna 2017 poté, co bude do nových dveří namontován, odzkoušen a zprovozněn nový bezpečnostní a otevírací systém. Omlouváme se všem za zpoždění, které je v tomto případě zaviněno pozdní dodávkou tohoto systému příslušnou firmou.

Prohlédněte si srovnávací fotky.

Anna Kohoutová

foto: ako

předpoJeden z nejnevzhlednějších koutů školy zmizel.Nový východ ze školyPo pečlivé úvaze jsme nechali odhalené části původního základového materiálu - z praktických i estetických důvodůpředpoCesta ven se pro žáky zkrátí o několik desítek metrů.Venkovní zastřešený prostor bude sloužit i pro relaxaci na čerstvém vzduchu.Stejný prostor o několik měsíců dříve...Při vstupu pro štěstí.

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout