Nacházíte se zde: Úvodní stránka / O Škole / Dokumenty / BOZP

Hořelo na gymnáziu?

Naštěstí ne. Díky zprávám z poslední doby všichni víme, jak ničivé škody může způsobit požár - i proto jsme pro všechn žáky a zaměstnance školy připravili za podpory Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje požární poplach, do kterého se zapojilo několik požárních sborů se svým vybavením. Po nahlášení požáru se všichni žáci velmi disciplinovaně přemístili před budovu, aby během několika málo minut zaslechli první sirény přijíždějících záchranných vozů. V rámci cvičení proběhla kontrola hydrantů, bleskové rozmístění požární techniky po budově, evakuace "ztraceného" žáka z jedné učebny pomocí požární plošiny či hledání dalších pohřešovaných osob.

Díky této akci jsme si ověřili, co děláme v rámci evakuačních cvičení dobře a co špatně - přestože jsme byli hlavním velitelem zásahu pochváleni za rychlou reakci a klidnou praktickou evakuaci školy, máme stále co zlepšovat. Ne ve všech prostorách školy je dostatečně slyšet školní rozhlas, a právě v takové chvíli má co nejlépe fungovat požární hlídka našich studentů.  Ta v dnešním případě důsledně neprohledala všechny prostory školy - právě ty, ve kterých nebyl rozhlas slyšet. Kvůli této chybě musel být jeden žák evakuován z učebny pomocí požární plošiny.

Děkujeme všem hasičům za jejich poctivou práci, kéž bychom jejich zásah nikdy nepotřebovali.

text a foto: ako

Hasiči byli u školy během několika minut po ohlášení požáruHadice byly v rychlosti rozmístěné po celé školeKe škole přijela i hasičská hlídka i z Lomnice nad LužnicíEvakuace studenta přímo z okna učebnyZachráněn!Hasičům se z plošiny naskytl překrásný pohled na naši školuŽáci byli evakuování do parku před školouNezbytné přepočítáváníPřátelské setkání s hasiči po požárním cvičeníMezi dobrovolnými hasičkami byla i setra jedné naší studentkyVšichni aktéři požárního cvičení, 19. 6. 2017Děkujeme všem!