Výroční setkání škol ASPnet UNESCO 2017

Ve dnech 25.-26. září 2017 se uskutečnilo již 23. setkání škol sdružených v ASPnet UNESCO. Pořadatelem byla tentokrát kroměřížská Základní škola U Sýpek. Jednání se odehrávalo v areálu Květné zahrady, jedné z místních unikátních památek, jež je rovněž zapsána v seznamu Světového kulturního dědictví. Během nabitého programu zúčastněné školy představovaly své projekty a jejich zástupci vyslechli řadu zajímavých přednášek. Třeboňské gymnázium prezentovalo své aktivity, jež ve školním roce 2016/2017 získaly záštitu České komise pro UNESCO. Proběhly rovněž volby do Koordinačního týmu škol ASPnet UNESCO, ve kterém bude mít opět svého zástupce i naše škola. Jako hlavní témata pro školy zapojené v ASPnet UNESCO byla pro rok 2017/2018 vybrána následující:

• Osudové osmičky v našich dějinách,
  • Sport jako prostředek k podpoře vzdělávání, zdraví, rozvoje a míru.

Václav Pražák

Uzavření klasifikace a docházky za 2. pol. do 14.00