EDISON - nové informace

Fáze č. 4: Úkoly pro jednotlivé třídy

Projekt proběhne pro hostitelské rodiny od neděle 25. 2. do neděle 4. 3. 2018, ve škole jen v pracovních dnech. Pečlivě sledujte změny rozvrhu v jednotlivých dnech.

Umístění stážistů s jejich učitelskými garanty do jednotlivých tříd:

1. ročník: Čína (Petr Kopeček) učebna 1. ročníku

2. ročník: Indonézie (Jana Oušková) učebna biologie

3. ročník: Ukrajina (Petra Šálková Dufková) učebna VIII

kvinta: Brazílie (Hana Bušková) učebna V

sexta: Azerbajdžán (Adéla Holubová) učebna VI

septima: Malajsie (Lenka Kopečková) učebna IV

Připomínáme studentům těchto tříd, aby:

1) vyzdobili příslušnou třídu v barvách a kultuře dané země stážisty (do pátku)

2) připravili na pondělí po zahajovacím ceremoniálu krátkou (cca 10 minut) prezentaci (powerpoint) české republiky a hlavně třeboňska se všemi krásami, které zde člověk může potkat a navštívit - následně může (dle časových možností) proběhnout autentická ukázka během procházky, která se uskuteční po prvním bloku

3) vymysleli vhodný dárek pro svého stážistu, který bude předán při slavnostním ukončení akce v pátek opět v tělocvičně

Zajištění občerstvení

5 vylosovaných tříd bude mít na starosti občerstvení v jednotlivých dnech jejich pobytu u nás:

pondělí - tercie

úterý - kvarta

středa - 2. ročník

čtvrtek - septima

pátek - 3. ročník

Vždy kontrolovat, aby ve studentském klubu byly balené vody (perlivé, neperlivé, ochucené), džusy, káva, čaj, nějaké nenakousané a neshnilé ovoce, něco slaného na zub. Z domova můžete přinést upečené buchty, bábovky, muffiny, apod. (i slané pečivo) - ráno vždy připravit rovnou na čisté talířky ze sborovny. Zajistit čisté skleničky a hrníčky. Nicméně, kvantitu nepřehánějte, každý den po skončení výuky musíte zkontrolovat, co zbylo a nějakým způsobem zlikvidovat (nejlépe sami sníst) a připravit čisté prostředí pro další den a třídu.

Program pondělí 26. února 2018:

1. cca 8:00 zahajovací ceremoniál v tělocvičně - celá škola se stážisty (1. vyučovací hodina)

2. následné přesunutí do určených tříd

3. zde proběhne prezentace ČR a Třeboně - nejlépe jedním studentem (2. vyučovací hodina)

4. samotné prezentace států stážistů (2. vyučovací hodina)

5. prostor pro interakci, komunikaci, aktivity, tance, dotazy, apod. (3. vyučovací hodina)

6. během 4. vyučovací hodiny - procházka po Třeboni - ukončeno nejlépe v 11.15 u kašny na náměstí, odkud stážisté půjdou na oběd, hned ve 12.35 budou mít další prezentace, proto prosím o dochvilnost

Věnujte, prosím, pozornost veškerým změnám v rozvrhu na nástěnce.

Přejeme vám, abyste si následující týden všichni užili a co nejvíce si z něj odnesli!

Veškeré další dotazy ráda zodpovím, neváhejte mne vyhledat :)

Adéla Holubová

Hostitelské rodiny poskytli tito studenti, kterým za to patří dík a obdiv:

Eva Kreglová, kvinta - Gabriela Viana, Brazílie - Ž

Miroslav Pfeifer, sexta - Lim Boon Kok, Malajsie - M

Markéta Fischerová, 2. ročník - Sijia Lyu, Čína - Ž

Ivana Dörfelová, tercie - Halyna Romanovych, Ukrajina - Ž

Nikola Slívová, tercie - Ainurozaq Alif Ihsan, Indonésie - M

Alžběta Prášilová, septima - Laman Gafarli , Azerbajdžán - Ž

EDISON počtvrté

Co je projekt EDISON

Projekt zaštiťuje mezinárodní organizace AIESEC. Více informací na stránkách projektu http://aiesec.cz/pro-skoly/

Vizí projektu je tolerance a příznivé společné soužití české společnosti s různými kulturami a národy, a to na základě jejich porozumění a omezení předsudků a stereotypů. Díky multikulturní atmosféře, vyvolané zahraničními stážisty, oživuje výuku a zvyšuje zájem o studium mezi žáky a studenty a učí je nebát se odlišného.

Veškeré informace o projektu a pořádající organizaci naleznete zde.

Prohlédněte si fotografie z minulých ročníků zde.

Jak projekt probíhá

Skupina 6 vysokoškolských studentů z různých zemí světa přijede do České republiky a stráví vždy 1 týden na jedné mateřské, základní či střední škole. Praktikanti jsou zodpovědní a vysokoškolsky vzdělaní lidé, kteří si připravují prezentace o své zemi, vedou diskuze se studenty na různá témata, hrají hry atd. Tímto se snaží představit sociální, ekonomickou, politickou a také kulturní situaci své země. Studenti a žáci tak mají možnost srovnání zemí s ČR i mezi sebou a uvažovat, zda mohou v budoucnu přispět ke změně.

Projekt proběhne na naší škole od neděle 25. 2. do neděle 4. 3. 2018.

ako