Oslavy 150. výročí založení gymnázia

Pro všechny absolventy i současné studenty, stejně jako pro všechny minulé i stávající pedagogy a zaměstnance školy připravujeme bohatý program, prostřednictvím kterého chceme připomínat význam našeho gymnázia pro Třeboň i celý region. Na každý měsíc letošního roku připravujeme různá zajímavá zastavení nad významnými událostmi či hodnotami, které jakkoliv souvisejí s naší školou.

Zlatým hřebem oslav 150. výroční založení třeboňského gymnázia budou záříové oslavy, které vyvrcholí v sobotu 22. září 2018.

Připravujeme:

• vydání Almanachu 1868 - 2018
  • vydání historické publikace Třeboňské gymnázium v období Protektorátu Čechy a Morava, autor: Mgr. Václav Pražák
  • komponovaný hudebně-dramatický pořad v divadle J. K. Tyla, jehož vrcholem bude divadelní představení Divadelního spolku Kajetán Třeboň - námět hry bude čerpat inspiraci právě z historie gymnázia (autorem divadlení hry je bývalý ředitel našeho gymnázia PhDr. Jaroslav Psík), čtvrtek 20. září 2018
  • Jubilejní ples gymnázia, pátek 21. září 2018
  • výstava Historie a současnost třebonského gymnázia v domě Štěpánka Netolického, vernisáž v pátek 21. září 2018
  • prohlídka školy pro absolventy i širokou veřejnost, sobota 22. září 2018, 9.00 - 14. 00
  • Mše svatá v kostele Panny Marie Královny a sv. Jiljí, sobota 22. září 2018
  • průvod všech absolventů městem
  • setkání na náměstí T. G. Masaryka, kulturní program (skupina The Tap Tap)
  • setkání všech absolventských ročníků - Beseda, KKC Roháč, popř. jiná restaurační zařízení

O podrobnostech jednotlivých akcí vás budeme na našem webu pravidelně inofmovat.

Prosíme zástupce jednotlivých absolventských ročníků, aby kontaktovali organizátory na e-mailu gymnaz@gymtrebon.cz - pozvánku na oslavy přepošleme jednomu zástupci maturitního ročníku a spolehneme se na jeho další distribuci všem spolužákům.

Jakékoliv dotazy související s oslavami směrujte na akohoutova@gymtrebon.cz

Příspěvky do připravovaného Almanachu gymnázia můžete zasílat na adresu akohoutova@gymtrebon.cz. Redakce si však vyhražuje právo na rozhodnutí o jejich zveřejnění. Pokud vlastníte jakoukoliv zajímavou dokumentaci ze života školy, budeme Vám vděčni za její zapůjčení, přeposlání, ofocení - vše spolehlivě vrátíme.

Anna Kohoutová