Gymnázium slaví i staví

Gymnázium v Třeboni staví i slaví

Budova třeboňského gymnázia startuje ve svém jubilejním roce realizaci nejvýznamnější investiční akce v jeho historii. Ředitelka školy Anna Kohoutová popisuje, co všechno gymnázium v následujících osmi měsících čeká: „Letos slavíme velké výročí, v září to bude 150 let, co bylo v Třeboni založeno čtyřtřídní nižší reálné gymnázium, které tehdy sídlilo vedle děkanského ústavu v Husově ulici. Na začátku 20. století vyvstal problém s nedostatkem prostoru, a tak byl schválen velkorysý plán postavit na tehdejších schwarzenbergských pozemcích novou monumentální budovu. Ta je tedy podstatně mladší než instituce, byla postavena v rekordním čase a provoz v ní byl zahájen v září roku 1906.  K 150. výročí založení gymnázia v Třeboni chystáme velké a důstojné oslavy. Dolaďujeme pestrý program, jehož vrcholem bude průvod absolventů školy městem v sobotu 22. září 2018. Chystáme také výstavu o historii gymnázia v Domě Štěpánka Netolického, širokou nabídku kulturních a vzdělávacích akcí pro stávající žáky, absolventy i občany Třeboně, nebo také mši za zesnulé studenty celebrovanou generálním vikářem ThLic. Davidem Henzlem. Opět budeme vydávat jubilejní Almanach, navíc historickou publikaci o našem gymnáziu v období Protektorátu.

Souhra okolností tomu chtěla, že budeme moci dát naší škole významný dárek v podobě proinvestovaných bezmála 32 miliónu korun. Stavební práce podle projektu Ing. Michala Skalíka (Ateliér Svět) byly zahájeny 5. března, hotovo by mělo být na konci října letošního roku. Stavíme díky dotačním prostředkům z IROP a částí díky velkorysé podpoře našeho zřizovatele Jihočeského kraje. Konečně můžeme upravit pro výuku nádherné půdní prostory, ve kterých vybudujeme nový chemický areál a tři jazykové učebny se zázemím pro učitele a žáky. Naše škola se také konečně stane bezbariérovou, k západní stěně budovy bude přistavěn externí výtah, který propojí všechna podlaží naší krásné historické budovy.“  Třeboňské gymnázium patří k jedné z nejstarších jihočeských vzdělávacích institucí a je stále vyhledávanější školou pro zájemce o osmileté i čtyřleté studium. „Naše gymnázium nabízí svou polohou, vybavením i obsahem a vedením výuky stále atraktivnější alternativu k podobným školám ve větších městech. Spolupracujeme se špičkovými třeboňskými pracovišti Akademie věd, jedním z největších českých archivů, krásnou přírodu máme za humny, k hranicím blízko. Navíc se těšíme velké přízni občanů i dalších institucí Třeboně a okolí, je tady jen málo rodin, jejichž některý člen by nikdy nestudoval na našem gymnáziu. Je radost tady pracovat,“ dodává ředitelka školy, která zároveň prosí zástupce jednotlivých absolventských tříd, aby se ozvali organizátorům oslav na e-mail oslavy@gymtrebon.cz. Díky tomuto jim budou včas zaslány pozvánky s programem oslav pro všechny jejich bývalé spolužáky.

Anna Kohoutová

Exkurze České Budějovice 31. 10. 2019

Akce pro III. ročník - poznávání historie Českých Budějovic ve spolupráci s Jihočeským muzeem.

Cestovatelská středa - Slovensko v podání studentů gymnázia

Zážitky z Vysokých tater a Slovenského ráje v podání studentů gymnázia

Přednáška Člověk v tísni

16. 10. - Přednáška Člověk v tísni pro II., IV. a V. roč. z organizačních důvodů zrušena

Schůzka rodičů 1. ročníku a primy

15. 10. 2019 Schůzka rodičů 1. ročníku a primy od 16. 30

Anglické divadlo pro sextu a druhý ročník

23. 10. Anglické divadlo pro sextu a druhý ročník od 8.30 do 13.30

Moderní společenské hry 15. 10.

Od 13.45 hodin, učebna dějepisu.