Průběh stavby - červen

Sledujte průběžné zpravodajství o vývoji stavby s názvem Půdní vestavba pro realizaci chemického areálu a jazykových učeben. Zahajujeme čtvrtý měsíc realizace staby,

můžete si prohlédnout, jak stavba probíhala v březnu, dubnu, květnu, stejně jako se můžete seznámit s informacemi o projektu.

foto: AKo a MLi a Šimon Čížek (VII.)

Osazení stylového hromosvoduLaťování krovu, na jižní straně chybí jen taškyStavba ocelové konstrukce krovu na severním křídle1. června byl přivezen nový dřevěný krovNa středové části (nad hlavním schodištěm)zůstává ještě starý krov, dodělávají se podlahyPro porovnání stav z březnaNový prostor jižního křídla byl osazen 25 střešními oknyStejný prostor v březnuInstalace vzduchotechnikyKonstrukce na stropní podhledyDlouhá léta okupovaly půdní prostory za ozdobnými římsami kavky. Vzdušné kapsy, kde měly svá hnízda, jsou vyčištěné a budeme čekat, zda se do nich vrátíŠkody, které na římsách kafky napáchaly, jsou značné. Vše bude pečlivě opraveno.Příprava podhledůNové ocelové lano pro práci jeřábuŘemeslníci po sobě zanechávají stopy...6.6. - pokládání tašek na jižním křídleStavění dřevěného krovu na severním křídle7.6. - vypadá to jako nevinná fotografie, ale pro nás hodně důležitý moment: střecha se pokrývá ochrannou fólií, vypadá to, že jsme dokázali vyměnit krov bez jakýchkoliv škod na majetkuNové tašky na střechu jsou tuOkna z ozdobných vikýřů ve střeše je třeba důkladně opravitPro lepší představu podoba starého krovu s ozdobnými vikýři - jak zkresleně může technický stav působit, vše vypadalo takřka idylicky...Osazení vikýřů do nové střechyI výtahová šachta musí mít střechuVzduchotechnikanové taškyPráce klempířů je takřka uměleckým dílemNová střešné okna v areálu chemieKomíny na vzduchotechnikuIzolace potrubí pro vzduchotechnikuSkleněné dveře v dámské sprše u tělocvičnyStropní izolace mění akustiku prostoruNové tašky18. června, stále máme štěstí na počasíStropy19. 6. - odkrývánní poslední části krovu, který se bude vyměňovatDokončovací práce okolo výlezu z výtahu na půděStejný prostor zvenkuPokračují i úpravy postranního schodiště, 22.6. bylo vyměněno staré okno za nové dřevěnéZásadní pohledovou změnouprochází i první patro, kde v sobotu 23.6. zmizela průchozí příčkaOdstraněny byly provizorní sádrokartonové stěny, za kterými byly probourány vstupy do výtahové šachtyPro srovnání původní pohledVe druhém patře se demoluje patro v bývalém kabinetu češtiny - zde vyroste nové schodiště na půduNezvyklý průhled z půdy do bývalého kabinetuPohled vzhůru - zde bude schodiště, které sem umístí jeřáb Zmizela příčka na chodbuChodba ve 2. patře bude vypadat nezvykle jinak, vedle učebny zeměpisu bude schodiště...Demontáž elevace v bývalé učebně chemieNa místě starého chemického areálu vyroste výtvarný ateliér.Výměna poslední části krovu, 26.6.Letopočet prozrazuje stáří krovuKlempíři pracují výhradně s mědíSádrokartonové podhledy přikrývají téměr 50 cm izolaceŠkola se zahalila do oblak prachu - pro nové osvětlení schodiště je nutné nové vedení potřebných kabelůPoslední část nového krovu se dokončuje, západní strana budovyKompletace sádrokartonových podhledůNa stavbě pracují i naši studenti!Nová střechaKompletace vzduchotechniky pokračuje, pod tím odizolované topenářské trubkyNový překlad nad dámskými záchody ve 2. patře, kam přibyde jedna bezbariérová toaletaDobrá duše naší přestavby: všudypřítomný RuslanKde byla tato písmena?