Ohlédnutí za oslavami

Připomeňte si překrásnou atmosféru na Masarykově náměstí v sobotu 22. září 2018. Díky všem za překrásný zážitek!

Foto: Lenka Kopečková, Šimon Čížek, Jan Koktavý, Milan Strotzer, AKo, Michal Bosák

Začínáme.Oficiální část oslav zahájil kníže Karel SchwarzenbergÚčastníci panelové debaty ze 14. 9. 2018Karel Schwarzenberg vyzkoušel jako první host náš nový výtahKnihovnička Václava Havla, jedinečný projekt, který zahájil na našem gymnáziu...Michael Žantovský, ředitel Knihovny Václava HavlaKoncert pro gymnázium,divadlo J. K. Tyla, 20. 9. 2018Bývalý ředitel gymnázia Jaroslav Psík vzpomíná na gymnázaium......a napsal pro něj divadelní aktovku. Linda H. jako Růženka Cermanová.Ve vlastnoručně vyrobených tričkách oslavují všichni žáci školy spolu se svými učiteli.Zahájení výstavy, kde byl vodou z rybníka Svět pokřtěn Almanach.Na čtyřmetrovém panelu se najdou všichni absolventi...Křest knihy Václava Pražáka V těžké době nynější. Gymnázium za Protektorátu.Absolventi 1868 - 2018Výstava Historie gymnázia v pěti obrazech potrvá až do 7. 10. Neváhejte.VýstavaHlavní den oslav, sobota 22. 9. 2018 začíná nafukováním balónků, které ozdobí průvod absolventůPřed gymnáziem hrál dixieland. Saxofonista je náš absolvent.Podpisové archy v aule.Vpravo bývalá paní ředitelka Jana CoufalováPrezentace školního časopisu GYM.Setkání bývalých zaměstnanců v knihovně.Jan Zahradník a Jaroslav PsíkZástupce ředitelky provází hosty.Paní ředitelka se synem zatímního správce a jedné z nejvýznamnějších osobností gymnázia Jana Formánka - Zdeněk FormánekBývalý ředitel a současná učitelkaO prohlídku půdy byl velký zájem. Prohlídky knihovny, absolventi Jakub a Iwish.Prodejnička v přízemí, upomínkových předmětů jsou desítky.Slavnostní mši celebroval generální vikář David Henzl, zpíval náš pěvecký sborOdhalování pamětní desky na staré budově gymnáziaSvěcení pamětní deskyProdejní stánek na náměstíPrůvod absolventů městemTřeboňská dvanáctkaVlajkonoši z oktávy a mažorektyHosté Průvod jde Sokolskou ulicíÚčast nejstaršího absolventa, mat. ročník 1943Průvod v Březanově uliciMasarykovo náměstíNáměstek paní hejtmanky a radní pro školství Zdeněk DvořákVzadu stará budova gymnázia.GAUDEAMUS IGITURSvatováclavský pochod okolo Světa všech našich tříd - pro radost i pro dobrou věc. Nejvíce toho nachodila prima a sekunda.

Prezentace závěrečných prací 2018/2019

VI, VII, 2. + 3. - rozdělení na sekce, program

Matematický klokan

Matematická soutěž proběhne 1. a 2. hodinu.

Praha společenskovědní

29. 3. - exkurze do Prahy pro sextu a 2. ročník (návštěva Pražského hradu, Kanceláře prezidenta republiky, představení Netrpělivost srdce ve Stavovském divadle)

Ředitelské volno 16. 4. 2019

Vyhlašujeme ředitelské volno pro všechny žáky na den 16. 4. 2019 - v souladu s § 24 odst. 2 zákona č.561/2004 sb. (Školský zákon) z organizačních důvodů (1. termín přijímacích zkoušek)

Informační odpoledne pro rodiče

Všechny rodiče zveme 9. 4. 2019 od 16:30 hodin na informační odpoledne.

UnescoCentrum občanského vzděláváníPřírodovědecká fakulta UKEvropské strukturální a investiční fondyMasarykova universitaStátní oblastní archív Třeboň