Projekt Škola bez hranic 2018/19

Ve středu 10. 10. 2018 k nám v rámci projektu Škola bez hranic - Schule ohne Grenzen 2018/19 zavítali žáci z partnerské školy  Staatliches Berufliches Schulzentrum Waldkirchen v Bavorském okrese Freyung-Grafenau. Na projektu se původně měli podílet žáci kvinty, kteří se jako druhý jazyk učí němčinu, ale protože z bavorské školy několik žáků během září odešlo, mohli se zapojit i španělštináři. Komunikačními jazyky tedy byla kromě němčiny i angličtina.

Kvintáni v němčině krátce představili naše gymnázium, svoji třídu i sami sebe. Poté si své hosty odvedli na hodinu angličtiny, kde Peter Dunn s Lenkou Kopečkovou a Jana Oušková všechny zapojili do hovoru. Po angličtině následovala prohlídka školy. Krásy Třeboně pak smíšené skupinky objevovaly při  hledání odpovědí na různé otázky v kvízu. Program projektového dne jsme zakončili procházkou po hrázi rybnáka Svět a prohlídkou třeboňského zámku.

Na závěr ještě jedna zajímavost - maminka jednoho z našich bavorských hostů je absolventkou třeboňského gymnázia .

Text a foto: Štěpánka Otepková - koordinátorka projektu