Antrag zur Förderung eines Kleinprojektes im Dispositionsfonds

Programm zur grenzübergreifenden Zusammenarbeit

Freistaat Bayern – Tschechische Republik Ziel ETZ 2014–2020

Žádost o podporu malého projektu z Dispozičního fondu

Program přeshraniční spolupráce

Česká republika – Svobodný stát Bavorsko Cíl EÚS 2014–2020

Projektbeginn / Začátek realizace projektu: 26.04.2018

Projektende / Konec realizace projektu: 26.10.2019

Jedním z cílů Jihočeského kraje je podpora jím zřizovaných škol. Často chybějící finanční a organizační zázemí je překážkou v navázání, respektive udržování přeshraničních kontaktů. Školy by mnohdy rády uskutečnily setkání, což však z výše uvedených důvodů často nejde. Právě tento problém řeší náš projekt, s jehož pomocí by bylo možné tyto stávající či nové kontakty finančně podpořit. Konkrétně se jedná o následující školy, které mají zájem o účast na projektu:

• Gymnázium a Střední odborná škola ekonomická, Vimperk, Pivovarská 69 a Johannes-Gutenberg-Gymnasium Waldkirchen
  • Gymnázium, Prachatice, Zlatá stezka 137 a Gymnasium Freyung
  • Základní škola Třeboň, Na Sadech 375 a Staatliche Realschule Freyung
  • Biskupské gymnázium J. N. Neumanna a Církevní základní škola a Realschule Grafenau
  • Obchodní akademie, Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Třeboň, Vrchlického 567 a Hotel und Tourismusschule Grafenau
  • Gymnázium, Třeboň, Na Sadech 308 a Fachoberschule Waldkirchen

Projekt si klade za cíl rozvoj jazykových kompetencí na obou stranách hranice, rozvoj mezinárodní kompetence, zvýšení povědomí o společné historii a podporu ekologie obou regionů. Školy by si na základě svého zaměření a zájmu zvolily v rámci každého setkání jeden z cílů za prioritní.

V rámci projektu se uskuteční vzájemné návštěvy škol, kulturních zařízení, společná setkání mající za cíl odstranit jazykovou bariéru.