Humanitární sbírka ošacení

Cílem bylo ukázat žákům, jakými způsoby lze chránit životní prostředí. Humanitární sbírka ošacení představuje metodu, jak efektivně využít vyřazený textil, který neskončí v kontejnerech, na skládkách či spalovnách, ale je dále využit pro sociálně potřebné občany žijící na okraji společnosti.
Žáci ve spolupráci s rodiči odevzdávali nepotřebné oblečení, obuv, látky, deky, nádobí a další vyřazené věci. Akce se shledala s úspěchem a jednotlivé třídy mezi sebou soutěžily, kdo shromáždí nejvíce ošacení. Na prvních dvou místech se umístily třídy sekunda a kvinta (každá nasbírala 15 velkých pytlů) a na třetím místě prima (9 pytlů). Všem žákům i jejich rodičům děkujeme za spolupráci. Vybrané věci budou odvezeny do azylových domů.