Adopce na dálku - novinky

 Adopce na dálku

 
I v letošním roce se někteří studenti a pedagogové zapojili do projektu Adopce na dálku.
 
Všichni z řad studentů, nezávisle na třídě, kteří měli zájem, spojili své síly a společně se podílejí na financování a podpoře dvou keňských studentů – Edwina a Ronnyho. Svým darem jim umožní navštěvovat školu a tím si otevřít lepší životní obzory, což se možná zdá jako samozřejmost, ale pro ně to může být velkým životním krokem a mnohdy nesplnitelným snem. Vzhledem k vysoké účasti se částka rozpočítala a každý zaplatil jen 166 Kč.
 
Na škole se však najdou i třídy, které svou pomoc dotáhly na ještě vyšší úroveň. Po vzoru septimy, která jako již tradičně drží sama ochrannou ruku nad Brianem, za což si zaslouží slova chvály, se i sekunda rozhodla, že bude podporovat svého vlastního studenta. Tím se stal David. Za odvahu a ochotu pomoci jim patří velký dík.
 
A v neposlední řadě pokračují členové učitelského sboru s finanční podporou Andrewa.
Chvála všem zúčastněným!
 
 
Text: Markéta Fischerová
POÚTSTČTSONE
                                          

 Provozní informace

Ředitelské volno 20.- 21.5. 2019

V souladu s § 24 odst. 2 zákona č.561/2004 sb. (Školský zákon) vyhlašujeme z organizačních důvodů (ústní maturitní zkoušky) ředitelské volno pro všechny žáky na pondělí a úterý 20. a 21. května 2019. Žáci v tyto dny nemají nárok na dotovanou stravu ve školní jídelně.

Cestovatelské středy - Indie

Ve středu 12. června od 16:00 se uskuteční další cestovatelská středa. Tentokrát bude o indickém Ladaku vyprávět Jirka Záleský.

>> více

Ústní maturitní zkoušky

Od pondělí 20. 05. 2019 do pátku 24. 5. 2019 proběhnou ústní maturitní zkoušky oktávy a 4. ročníku.

Jsme partnerská škola
UNESCO

in support of UNESCOs 70th Anniversary Celebrations

Partneři školy

Jihočeský krajUnescoPřírodovědecká fakulta UKEvropské strukturální a investiční fondyMasarykova universitaStátní oblastní archív Třeboň