Gymnázium Třeboň

Člověk v tísni

V předvánočním čase se nám podařilo uskutečnit přednášku  organizace Člověk v tísni, která poskytuje okamžitou humanitární pomoc, podporuje vzdělávání dětí a  obránce lidských práv, pomáhá v chudých částech světa.

Ve středu 4. 12. 2019 zhlédly čtyři třídy prezentaci pracovnice oddělení péče o dárce, paní Jůzlové. Komplexní pohled na práci Člověka v tísni si poslechla sekunda, první ročník a kvinta, kvarta měla podrobnější zaměření na projekt Postavme školu v Africe. Vyslechli jsme si mnoho zajímavých informací, zhlédli i krátká videa, dozvěděli se o zajímavých lidských osudech. Například  asi ne každý z nás si  dokázal představit pětikilometrovou docházku do školy plazením, viz odkaz. 

Ne pro všechny studenty byly informace zcela nové, např. třídy kvarta a kvinta podporují projekt Skutečný dárek již několik let. Kvarta se dokonce rozhodla vedle Skutečného dárku se pokusit letos zapojit do projektu Vyběhej školu (https://www.skolavafrice.cz/o-projekt). Šikovné a nadšené běžce již máme, nyní nám jen zbývá najít sponzory, které by tento projekt zaujal.

 

Etenesh -  https://www.clovekvtisni.cz/uz-se-nemusim-do-skoly-plazit-rika-etenesh-14leta-divka-z-etiopie-se-zdravotnim-postizenim-6066gp  

Foto: Nikola Jůzková (IV), LKo

Zapsala: L. Kopečková, 4. 12. 2019

 

  

 

 

Skutečný dárek, kvarta 2019

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout