Nemáte počítač ke studiu? Můžete naopak pomoci?

Chceme pomoci zprostředkovat poskytnutí PC ke studiu on-line!

Mimořádná bezpečnostní opatření, která způsobila přerušení řádné výuky ve školách, způsobila velký rozruch v hlavách učitelů i žáků. Prakticky okamžitě po přerušení prezenční výuky jsme se rozhodli, že budeme pokračovat ve výuce on-line, a to v maximálním rozsahu dle platného rozvrhu hodin. Žijeme ale v době, kdy to bez vybaveného počítače a internetového připojení na obou stranách nejde.

Jsme si dobře vědomi toho, jak je úspěch našeho rozhodnutí pokračovat ve výuce on-line závislý nejen na ochotě učitelů a žáků vstoupit do nového studijního prostředí, ale i na míře vybavenosti PC technikou jednotlivých domácností. Protože bychom velmi neradi znevýhodnili žáky, kteří nemají kvalitní vybavení (ať už z jakýchkoliv důvodů - ne všechny rodiny si mohou dovolit mít kvalitní počítač s příslušným softwarem a vybavením, v některých rodinách je více dětí/žáků/studentů, někde žáci využívají pracovní počítač rodičů apod.), rozhodli jsme se hledat možnosti, jak našim žákům a jejich rodinám počítač ke studiu poskytnout.

Hledáme tedy dárce nebo alespoň zapůjčitele funkčních stolních počítačů, popř. notebooků, které bychom mohli poskytnout našim žákům, kteří takto nemohou studovat, alespoň po dobu mimořádných opatření. Dar můžeme přijmout jako škola - a počítač žákům zapůjčit, popř. můžeme darování/zapůjčení přímo zprostředkovat. Prosíme případné dárce, aby se hlásili na adrese nabidka@gymtrebon.cz .

A kdo z vás potřebujete pomoci? Prosíme všechny naše žáky, kteří se právě s tímto problémem potýkají, aby se přihlásili s žádostí o poskytnutí PC techniky (počítač, mikrofon atp.) na e-mailu poptavka@gymtrebon.cz .

Kontaktovat nás můžete samozřejmě i telefonicky.

Moc děkuji každému, kdo se rozhodne pomoci - pokusíme se zaručit, že bude počítač opravdu sloužit výhradně těm, kteří chtějí studovat - a ne vždy mohou.

Jsme v kontaktu s některými třeboňskými firmami a o pomoci vyjednáváme přímo s nimi!

Anna Kohoutová