Na co se těšit, srpen 2020

Po měsících nejistoty se pro všechny žáky a učitele otevře 1. září budova našeho gymnázia, abychom všichni společně pokračovali v prezenční výuce. Nikdo nemůže očekávat, že navážeme přesně tam, kde jsme v polovině března skončili, ale uděláme všechno pro to, aby byl vstup žáků do dalšího ročníku co nejméně bolestný, aby aklimatizace na staronové podmínky proběhla bez větších problémů. Samozřejmě nás všechny čekají zpřísněná hygienická opatření, budeme se muset učit větší ohleduplnosti, solidaritě a empatii. Všechny nás čeká určité adaptační období, které může provázet obava z neúspěchu či selhání, strach z přerušení sociálních kontaktů se spolužáky a kamarády. Pokusíme se pro vás vytvořit co nejbezpečnější prostředí a přívětivou atmosféru - od Vás, našich žáků, budeme očekávat chuť do studia a radost z něčeho doposud tak málo samozřejmého, jako jsou obyčejná setkávání na chodbách školy nebo ve třídách při výuce.

Jsme rádi, že prozatím všechno půjde i bez roušek!

Anna Kohoutová

Těšíme se na Vás a zde ochutnávka některých novinek v budově školy:

Pergola pro volnočasové aktivity i jako venkovní učebnaNová posilovna s vybavenímÚložné boxy na jižní části školního dvora k uskladnění lodí a pracovního náčiníVstup do tělocvičny je z důvodu bezpečnosti a větší přehlednosti prostoru prosklenýNové dveře v suterénu v zázemí tělocvičnyDívčí šatnyChlapecké šatnyTematické polepy schodiště k areálu chemieNové kolostavy před budovouNové kolostavy vznikly v dílně uměleckého kovářeTematické polepy na severní terasePokračujeme v budování horolezecké stěny, hotovo bude v posledním srpnovém týdnuRestaurovaný nábytek do rekonstruované zástupcovnyNové sítě v tělocvičně - konečně nebudou padat míče na ochozNové lavice na chodbě druhého patra