Adopce na dálku ve školním roce 2020/2021

Spolupráce s Centrem Narovinu zajišťující adopci keňských dětí pokračovala i tento školní rok.

Z důvodu složité epidemiologické situace související s COVID-19 došlo v loňském školním roce k uzavření keňských škol, čímž došlo  k výpadku učiva.

Od ledna 2021 rozhodla keňská vláda o návratu všech dětí zpět do školy a udělala plán, jak za dva roky (2021 a 2022) všichni doženou chybějící školní rok 2020. Pro tyto dva roky tedy byl rok rozdělen do 4 školních období místo dosavadních 3 období. Každý školní ročník to má ale trochu jinak. Většina dětí bude chodit do školy delší dobu a budou mít kratší prázdniny. Některé ročníky ale kvůli změnám dělají uprostřed roku srovnávací zkoušky a po nich mají delší prázdniny, následující období pak budou trochu posunutá. To  přináší i změnu ve školních poplatcích a termínech splatností.

Letošní školní rok proběhla platba u Briana, u ostatních adoptivních dětí proběhnou platby na podzim 2021.

Všem, kteří  adoptivní děti i nadále podporují, patří velké poděkování.

David 41427 - kvarta

Edwin 40791 - sekunda

Ronny 40609 - 9 žáků z primy + 9 žáků z tercie

Brian  52048 - 1. ročník + učitelský sbor

- pokliknutím na jméno se dostanete na bližší informace k adoptovanému dítěti, včetně fotografií od dětství

Lenka Kopečková, koordinátorka projektu

Úvodní logo: https://www.centrumnarovinu.cz/zmeny-skolskeho-systemu-od-ledna-2021-tykajici-se-deti-v-programu-adopce-na-dalku-v-keni

Foto: https://www.centrumnarovinu.cz/content/ke-stazeni

Text: LKo, 5. 8. 2021

Edwin, studium na VOŠ, obor mechanik motorových vozidelDavid, studium na SŠRonny, studium na SŠBrian, střední školu Ostrova Naděje ukončil jako nejlepší student s výsledkem A-, nyní na VŠ, program bakalářského studia Klinické medicíny na Univerzitě Kabianga

Schůzka rodičů pro 1.4

19. října 2021 od 16:30 v učebně biologie v přízemí informativní schůzka rodičů s vedením školy a učiteli

Podzimní prázdniny

27. a 29. 10. podzimní prázdniny, 28. 10. státní svátek

Moderní společenské hry 19. 10.

Od 13.15 hodin, učebna dějepisu.