Gymnázium Třeboň

Keňa online

V rámci dlouhodobé spolupráce s Centrem Narovinu se podařilo využít nabídky na online spojení se žáky z komunitního centra Ostrov Naděje na ostrově Rusinga na Viktoriině jezeře. Online projektu se účastnila druhý listopadový týden část žáků z tercie a kvinty v rámci hodin anglického jazyka. Po krátkém představení naší školy, Třeboně a okolí si studenti popovídali o svých zájmech, každodenním životě a porovnali školní období v době covidu. Naši žáci si mohli zároveň vyzkoušet porozumění angličtiny s africkým přízvukem. Příjemná přátelská atmosféra na obou stranách vyústila i v hudební pěvecký zážitek, viz odkaz písně ve svahilštině.

Komunitní centrum Ostrov Naděje je zajímavý projekt udržitelného centra, které velmi chudým lidem a dětem z dané oblasti poskytuje kvalitní vzdělání a základní lékařskou péči. Mimo jiné je též příkladem zlepšování životních podmínek využíváním udržitelných technologií, pro zájemce více v odkazu níže.

Poděkování za zprostředkování kontaktu a moderátorskou pomoc patří paní Daně Feminové, zakladatelce Centra Naděje. 

V rámci projektu Adopce na dálku se již podruhé podařilo  druhému ročníku naživo spojit s adoptovaným Brianem, který v současné době studuje druhým rokem medicínu na univerzitě v keňském Kabiange. Žáci se během schůzky dozvěděli, jak Brian strávil prázdniny, a pokračovali ve zájemném poznávání. Díky přátelské atmosféře panující na obou stranách došlo k netradičně strávené hodině anglického jazyka. Poděkování za zprostředkování kontaktu a moderátorskou činnost patří Petře Šálkové Dufkové a Petru Kopečkovi.  

Text, foto/ video: Lenka Kopečková, 10. 11. 2021

Odkaz na píseň ve svahilštině: https://sway.office.com/ZBSV6VpEIf3Mht7I?accessible=true

Ostrov Naděje, bližší informace:https://www.centrumnarovinu.cz/content/ostrov-nadeje-komunitni-centrum-na-rusinga-island

 

 

Kvinta - on-line spojeníRussinga Island, žáci SŠ Russinga Island, žáci ZŠTercie -on-lineBrian, adoptovaný 2. ročníkem a učiteli

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout