S Respektem až na Mars

V pondělí dne 16.5. se vydala expedice složená z vybraných zasloužilých žáků školního časopisu GYM na exkurzi do sídla redakce časopisu Respekt. Prostory pražského vydavatelství Economia (kde svou základnu mají také Hospodářské noviny, Aktuálně.cz a DVTV) objevovali studenti v následujícím složení: Jakub Hlouška, Edita Dušáková, Jan Janíček, po boku šéfredaktorky „v důchodu“ Adély Sokolové a pod dozorem paní učitelky Terezy Hronkové. Byť při dobrodružné cestě vlakem nabyla výprava dojmu, že již samotná cesta je cíl, dvě porady členů redakce Respektu, nádherné prostory vydavatelství a velmi poutavá debata s provázejícími novináři je přesvědčily k úpravě jejich tvrzení. Za laskavého průvodcovství pana novináře Marka Švehly tak nejen že nahlédli pod pokličku žurnalistického kotle, ale snad i načerpali velkou dávku receptů, kterými budou moci prostřednictvím své tvorby v nejbližších měsících obšťastnit i ty z vás, kterým se zmíněná jedinečná příležitost nenaskytla. Podíváte-li se na přiložené fotky, zjistíte, že v Respektu naše delegáty vzali doslova až na Mars, za což jim co nejsrdečněji mnohokrát děkujeme!

Tereza Hronková

Uprostřed Marek Švehla, zástupce šéfredaktora RespektuČást redakce GYMu, která měla to štěstíEconomiaZde vznikají populární rozhovory DVTVRedaktoři GYMu se na redakční radě Respektu plně intergrovali...