Naši žáci mezi vítězi celostátní výtvarné soutěže

V pátek 3. června 2022 se v sídle Ministerstva zahraničních věcí v Černínském paláci konalo plenární zasedání České komise pro UNESCO. Jeho součástí bylo rovněž vyhlášení vítězů výtvarné soutěže pro školy v síti ASP UNESCO, kam patří i naše gymnázium. Soutěž reflektovala výročí zapsání prvních památek na území České republiky na seznam Světového dědictví UNESCO. Zúčastnilo se jí cca 300 žáků, kteří zaslali celkem 280 prací. Soutěžilo se v kategoriích 1. stupeň ZŠ, 2. stupeň ZŠ a střední školy. Porota vybrala 11 vítězných prací, které se stanou součástí oficiální propagace ČR během jejího předsednictví Rady Evropy a budou vystaveny v prostorách českého velvyslanectví v Paříži. Mezi vítěze se k naší radosti zařadila i žákyně letošního 4. ročníku a nyní již úspěšná absolventka Nikol Mikešová.

Dále bylo určeno dalších 32 prací, které postoupily do užššího výběru pro připravovanou výstavu o České republice, a mezi ně se dostal i obrázek sekundánky Emy Lívanské.

Z našich žáků se soutěže dále zúčastnily kvintánky Lenka Prokešová, Daniela Beníšková a Veronika Blažková a sextánky Nikola Jůzková a Ema Vopelková. Těm byly předány účastnické diplomy v ředitelně školy.

Všem děvčatům děkujeme za vzornou reprezentaci školy a věříme, že se do podobných aktivit zapojí i v budoucnu.

Text Václav Pražák, foto Václav Pražák a Anna Kohoutová