Stopa třeboňského gymnázia v Paříži

U příležitosti 30. výročí zapsání historických center měst Prahy, Českého Krumlova a Telče do Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO (4. prosince 1992) připravilo zahraniční zastoupení CzechTourism ve Francii ve spolupráci s velvyslanectvím ČR v Paříži a Sekretariátem České komise pro UNESCO výstavu, která probíhá v externích prostorách velvyslanectví a byla slavnostně zahájena dne 8. září 2022.

Výstava prezentuje aktuální fotografie těchto tří měst pořízené francouzským travel fotografem Gilem Giuglio v doprovodu dětských výtvarných děl. Práce dětí a studentů byly vybrány v rámci výtvarné soutěže „Světové dědictví UNESCO – Praha, Český Krumlov a Telč“, která byla určená školám zapojeným do Sítě přidružených škol UNESCO v ČR.

Mezi vystavenými pracemi je i malba loňské absolventky 4. ročníku Nikol Mikešové. Ve fotogalerii si můžete prohlédnout jak samotný obrázek (z výstavy vítězných děl v Černínském paláci), tak jeho umístění v pařížském exteriéru.

Text a fotografie http://www.skoly-unesco.cz/wp/nezarazene/vernisaz-vystavy-praha-cesky-krumlov-telc-30-let-na-seznamu-svetoveho-dedictvi-unesco/, Václav Pražák