Nacházíte se zde: Úvodní stránka / O Škole / Spolupráce

Návštěva žáků ze ZŠ – Kolumbův den

V půdním areálu, konkrétně v jazykových učebnách jsme 5. října 2022 hned ráno uvítali na naší škole postupně deváťáky ze čtyř základních škol: ZŠ Sokolská a ZŠ Na Sadech, Třeboň, ZŠ Chlum u Třeboně a ZŠ a MŠ Lomnice nad Lužnicí. S ohledem na blížící se americký svátek, Kolumbův den, si pro ně naši žáci připravili zábavný soutěžní program v angličtině.

Žákyně třetího ročníku si na úvod nachystaly scénku ztvárňující příjezd Kryštofa Kolumba do Ameriky a následně navázaly několika soutěžními otázkami o ceny a závěrečnou on-line interaktivní vědomostní soutěží. Diváků bylo letos opravdu hodně, takže museli naši herci svůj program několikrát opakovat. Publikum bylo vždy bystré a aktivní, takže po absolvování tohoto veselého programu v angličtině bylo skvěle nastartováno na nadcházející prohlídku celé školy s paní ředitelkou či panem zástupcem.

Tato aktivita byla realizována v rámci udržitelnosti projektu Půdní vestavba pro realizaci chemického areálu a jazykových učeben Gymnázia Třeboň.  Akce se podle ohlasu „našich budoucích žáků“ a jejich spolužáků vydařila a my se budeme těšit na další spolupráci či pravidelná setkání s nimi.

Text a foto: Petra Šálková Dufková, 5. 10. 2022

Obrázek v náhledu: https://forestsecurity.com/happy-columbus-day/