Třeboňský Smetana oceněn

V pátek 7. června 2024 se v Černínském paláci uskutečnilo slavnostní vyhlášení již 3. ročníku kreativní soutěže určené pro školy patřící do ASP UNESCO v České republice. Tento ročník měl název „Můj Bedřich Smetana“ a požadovaným formátem děl byly koláž nebo komiks. Do soutěže bylo zasláno více než 200 prací a mezi nimi byla i smetanovská novoročenka pro rok 2024. A s radostí můžeme sdělit, že se mezi ostatními výtvory neztratila a odnesla si české uznání poroty za originální přístup k tématu. Na tomto místě bychom chtěli poděkovat jak všem autorům z řad našich žáků, tak i učitelům výtvarné výchovy, kteří realizaci projektu zastřešovali. Pokud vše dobře vyjde, měla by naše koláž být vystavena spolu s ostatními vybranými díly v Muzeu Bedřicha Smetany.

Text a foto Václav Pražák