Informace o projektu

Název projektu:

Pilotní ověřování a modernizace ŠVP ZV v regionu Třeboňsko

Finanční situace v českém veřejném školství není nikterak růžová, a proto považujeme za výrazný úspěch získání finanční podpory z Operačního programu Rozvoje lidských zdrojů MŠMT ČR v hodnotě 2 508 550 Kč, která bude škole vyplacena z 25 % ze státního rozpočtu a ze 75% z Evropského sociálního fondu. Název projektu, na jehož náplni škola v loňském roce intenzivně pracovala, je Pilotní ověřování Školního vzdělávacího programu základního vzdělávání (ŠVP ZV) v regionu Třeboňsko. Gymnázium - stejně jako ostatní základní školy - musí mít do letošního září vypracován vlastní vzdělávací program ŠVP ZV pro primu až kvartu a má nyní jedinečnou příležitost obohatit jeho realizaci při využití nadstandardních prostředků. Gymnázium v Třeboni je školou přidruženou k UNESCO a díky svým aktivitám už dlouho zvažovalo různé možnosti, jakým způsobem finančně zabezpečit různé projekty, na které státní prostředky nestačí. Předseda Školské rady při GT Ondřej Prášil poté nabídl možnost, jak naše vize konkrétně zpracovat tak, aby měly šanci nějakou dotaci získat.

Dílčí projekty:

• Člověk a příroda ("Lužnice - řeka, která nás spojuje")
  • Umění a kultura (krajinářský kurz, obnova starých řemesel)
  • Člověk a společnost (školní časopis)
  • Jazyk a jazyková komunikace (literárně-místopisné exkurze po stopách českých spisovatelů)
  • Informační centrum gymnázia

V úterý 13. 2. 2007 se uskutečnila v učebně sexty třeboňského gymnázia konference, kde jsme projekt představili.