Aktivita 02 - Pískovny Třeboňska

Po úvodní přednášce o geologii Třeboňska, vzniku pískoven a jejich významu měli žáci možnost vše vidět v terénu. Nejprve navštívili malou lesní pískovnu u Cepu s pestrou mozaikou biotopů. Další zastavení bylo u velké pískovny Cep II, kde se stále ještě těží a zároveň na odtěžené části probíhá postupná přírodě blízká rekultivace. Pak následovaly již starší opuštěné pískovny v okolí obce Tušť, zalesněné nebo využívané k rekreaci. Na závěr žáky čekala pískovna u Dračice, kde přirozenou sukcesí vzniklo velmi cenné území vyhlášené jako přírodní památka.

Průvodkyní nám byla RNDr. Markéta Drábková ze Správy CHKO Třeboňsko.

Nebyla nouze o informace, zajímavé biologické nálezy i adrenalinové zážitky.

první pohled na pískovnuprvní nález: Čolek!!!!badatelé v akcitady se těží a za rohem rekultivujekam nedohlédneme, tam pomůže informační cedulednes to na koupání nebudeale jako pozadí dobrésplešťuli chladná voda nevadí v letošním suchu vzácný pohled na pulcenaopak cvrčků je dostateknašli se i mravkolvitrocha duševního vypětía spoluprácea vědomostía únavyna závěr adrenalina vysypat písek z bot