Třeboňský svět, červenec 2016

GYMPL ROKU

Třeboňské gymnázium získalo v celostátní anketě GYMPL ROKU 3. místo za Jihočeský kraj, když významně bodovalo v průzkumu mezi studenty a absolventy gymnázií v České republice v souvislosti s tím, jak se jim ve škole studuje nebo studovalo. Za tímto zdánlivě drobným úspěchem ale stojí mnoho let naprosto konkrétní každodenní práce, korunované mnohými úspěchy našeho gymnázia a jeho studentů. Jen za poslední měsíce prošlo školou nespočet zajímavých hostů (v posledních měsících např. významný český psychiatr Cyril Höschl, onkolog Jiří Vorlíček, známý etnolog a cestovatel Mnislav Atapana Zelený nebo např. bývalý poradce Václava Havla a velvyslanec ve Francii Pavel Fischer) a opustilo ho po úspěšné maturitě několik desítek nadějných, zdravě ambiciózních budoucích studentů vysokých škol. Stále u nás ale zůstávají více než tři stovky žáků, z nichž se někteří naprosto výjimečným způsobem prosazují v různých soutěžích i na celostátní úrovni – ve fyzice, francouzštině či angličtině, v programování, v dějepise či logice. Velké úspěchy i letos slavil náš časopis GYM, který se stal v červnu v rámci pražského finále nejinspirativnějším středoškolským časopisem ČR. Pro žáky jsme během jara uspořádali desítky odborných kurzů, seminářů a exkurzí, zorganizovali dva poznávací zájezdy do Velké Británie a německého Berlína, získali dotaci od Jihočeského kraje na přírodovědné kurzy. Během letních prázdnin budou na gymnáziu probíhat významné rekonstrukce – budujeme areál výpočetní techniky a novou knihovnu. Protože je ve školství základní měrnou jednotkou školní rok, ráda bych poděkovala za celoroční spolupráci Mikrobiologickému ústavu AV ČR, České křesťanské akademii, Státnímu oblastnímu archivu v Třeboni, Nadaci pro Vydru, CHKOT – stejně jako např. místní firmě Santal, díky které se gymnázium proměňuje v moderní školu 21. století. Přijďte se k nám na nějakou vzdělávací akci pro veřejnost v novém školním roce podívat, budete vítáni.

Anna Kohoutová, ředitelka školy