Dar pro nově vznikající knihovnu

Jedinečné vydání Bible v tzv. jeruzalémském překladu obsahuje v této podobě dosud nepublikovaný soubor více než stovky dokonale reprodukovaných grafik významného českého malíře a básníka Bohuslava Reynka. Bible Reynek obsahuje úplné znění Starého a Nového zákona v překladu Františka X. a Dagmar Halasových z roku 2009. Podoba této unikátní knihy vznikla ve spolupráci významných osobností současného českého knižního designu - prof. Ing. Arch. Zdeňka Zieglera, který navrhl podobu obálky a Aleše Najbrta, který ve svém studiu vytvořil celkové grafické řešení publikace. Obálka z režného plátna je opatřená reliéfní ražbou reprodukce grafiky Bohuslava Reynka „Ukřižování“. Celkem 105 reprodukcí uvnitř knihy obsahuje jak biblické náměty, které se přímo váží k obsahu biblického textu, tak i motivy všedního života, které autor ve svém díle často rád zobrazuje.

Bibli Reynek v hodnotě téměř 7 tis. Kč daroval známý dárce, který si ale přeje zůstat v anonymitě.

Štědrému dárci patří upřímný dík!

ako

Prezentace závěrečných prací 2018/2019

VI, VII, 2. + 3. - rozdělení na sekce, program

Matematický klokan

Matematická soutěž proběhne 1. a 2. hodinu.

Praha společenskovědní

29. 3. - exkurze do Prahy pro sextu a 2. ročník (návštěva Pražského hradu, Kanceláře prezidenta republiky, představení Netrpělivost srdce ve Stavovském divadle)

Ředitelské volno 16. 4. 2019

Vyhlašujeme ředitelské volno pro všechny žáky na den 16. 4. 2019 - v souladu s § 24 odst. 2 zákona č.561/2004 sb. (Školský zákon) z organizačních důvodů (1. termín přijímacích zkoušek)

Informační odpoledne pro rodiče

Všechny rodiče zveme 9. 4. 2019 od 16:30 hodin na informační odpoledne.

UnescoCentrum občanského vzděláváníPřírodovědecká fakulta UKEvropské strukturální a investiční fondyMasarykova universitaStátní oblastní archív Třeboň