Gymnázium v Třeboni zachránilo Majáles

Stejně tak i letos daly z nepochopitelných důvodů třeboňské školy od pořádání i účasti ruce pryč. Ne tak gymnázium, které se do organizace pustilo s velkou vervou a ve středu 4. května tak všichni – žáci, jejich učitelé i Třeboňáci  - sklidili sladké ovoce.

Gymnazisté využili prostředků i témat velké projektu Konkurenceschopnost pro Třeboňsko, na kterém už druhý rok pilně pracují – a přizpůsobili tomu i názvy svých království – Království Financí, Médií a Ekologie. Co všechno se dá vykřesat z na první poslech poměrně dost suchopárných témat, se třeboňská veřejnost mohla přesvědčit během pestrobarevného průvodu městem i na Tyršově stadionu, kde proběhlo soutěžní klání tří království.

V porotě usedli významní hosté – místostarosta města Zdeněk Mráz, předsedkyně Školské rady gymnázia a starostka Rapšachu Lenka Cvrčková, ředitelka IKS Eva Potužáková a dva učitelé školy – Martin Rosocha a Petr Dolejší. Po proslovech králů a královen jednotlivých království a po vědomostní soutěži se porota rozhodla ocenit prvním místem království Médií, které vybudovali ti nejmladší - žáci nižšího stupně víceletého gymnázia. Nádherné počasí, veselá atmosféra plná radosti, barev a recese snad přesvědčí všechny skeptiky, kteří si myslí, že Majáles do Třeboně nepatří. Opak je totiž pravdou – ať žije Majáles 2011!!