Spolupráce s Japonskem

V pondělí 4. března navštívila naši školu delagace z japonského města Matsuzaki, které leží v jedné z nejstarších japonských provincií na poloostrově Izu. Díky třeboňskému rodákovi a neúnavnému organizátorovi desítek kulturních akcí (Okolo Třeboně) Pavlu Barnášovi nám byla nabídnuta mezikulturní spolupráce, jejíž součástí by mohly být kromě oboustranné výměny zkušeností a kultury i výměnné pobyty japonských a třeboňských středoškolských studentů.

Delegaci doprovázel pan Jiří Rohan, muzikant a velký milovník Japonska, který tam již 10 let žije a velmi stojí o propojování našich kultur. Setkání v aule s žáky kvinty a 2. ročníku proběhlo ve velmi přátelském duchu - jeho součástí bylo i pěvecké vystoupení kvintánské sekce Sedmikrásek a živá diskuse o životě v Japonsku. Jsme rádi, že se nám u našich japonských hostů povedlo vzbudit nadšení a důveru v seriózní spolupráci, která by měla být založena na propojení kultivovaných, vzdělaných a zvídavých studentů.

Více se o návštěvě a pobytu našich partnerů z Japonska dozvíte z reportáže Českého rozhlasu.

ako

Foto: ako, P. Barnáš

obr.

Delegace z japonska si s velkým nadšením prohlédla naši školu, vlevo Jiří RohanVpravo Pavel Barnáš (Okolo Třeboně)
POÚTSTČTSONE
                                          

 Provozní informace

Útěk na sever

27. 5. 2019 - audiovizuální pořad o moudrosti Laponců, sobech a psech v divadle od 8.15 do 9.45, cena 60 Kč

Cestovatelské středy - Indie

Ve středu 12. června od 16:00 se uskuteční další cestovatelská středa. Tentokrát bude o indickém Ladaku vyprávět Jirka Záleský.

>> více

Jsme partnerská škola
UNESCO

in support of UNESCOs 70th Anniversary Celebrations

Partneři školy

Jihočeský krajUnescoPřírodovědecká fakulta UKEvropské strukturální a investiční fondyMasarykova universitaStátní oblastní archív Třeboň