Spolupráce s Japonskem

V pondělí 4. března navštívila naši školu delagace z japonského města Matsuzaki, které leží v jedné z nejstarších japonských provincií na poloostrově Izu. Díky třeboňskému rodákovi a neúnavnému organizátorovi desítek kulturních akcí (Okolo Třeboně) Pavlu Barnášovi nám byla nabídnuta mezikulturní spolupráce, jejíž součástí by mohly být kromě oboustranné výměny zkušeností a kultury i výměnné pobyty japonských a třeboňských středoškolských studentů.

Delegaci doprovázel pan Jiří Rohan, muzikant a velký milovník Japonska, který tam již 10 let žije a velmi stojí o propojování našich kultur. Setkání v aule s žáky kvinty a 2. ročníku proběhlo ve velmi přátelském duchu - jeho součástí bylo i pěvecké vystoupení kvintánské sekce Sedmikrásek a živá diskuse o životě v Japonsku. Jsme rádi, že se nám u našich japonských hostů povedlo vzbudit nadšení a důveru v seriózní spolupráci, která by měla být založena na propojení kultivovaných, vzdělaných a zvídavých studentů.

Více se o návštěvě a pobytu našich partnerů z Japonska dozvíte z reportáže Českého rozhlasu.

ako

Foto: ako, P. Barnáš

obr.

Delegace z japonska si s velkým nadšením prohlédla naši školu, vlevo Jiří RohanVpravo Pavel Barnáš (Okolo Třeboně)

Prezentace závěrečných prací 2018/2019

VI, VII, 2. + 3. - rozdělení na sekce, program

Exkurze Praha 21. 3. 2019

Kurz estetické výchovy pro VI. a 2. ročník: Národní galerie, Obecní dům

Matematický klokan

Matematická soutěž proběhne 1. a 2. hodinu.

Praha společenskovědní

29. 3. - exkurze do Prahy pro sextu a 2. ročník (návštěva Pražského hradu, Kanceláře prezidenta republiky, představení Netrpělivost srdce ve Stavovském divadle)

Ředitelské volno 16. 4. 2019

Vyhlašujeme ředitelské volno pro všechny žáky na den 16. 4. 2019 - v souladu s § 24 odst. 2 zákona č.561/2004 sb. (Školský zákon) z organizačních důvodů (1. termín přijímacích zkoušek)

Informační odpoledne pro rodiče

Všechny rodiče zveme 9. 4. 2019 od 16:30 hodin na informační odpoledne.

UnescoCentrum občanského vzděláváníPřírodovědecká fakulta UKEvropské strukturální a investiční fondyMasarykova universitaStátní oblastní archív Třeboň