Stavební úpravy 2022, aneb co je u nás nového

Na letošní léto jsme si nestanovili jednoduchý cíl - zrekonstruovat prostory starých sociálů. Už dlouhá léta jsme věděli, že prostory toalet ve všech třech patrech budovy začínají být nevyhovující a jejich provoz nehospodárný. Před necelými dvěma lety jsme zadali odborníkům vypracovat projekt rekonstrukce těchto prostor - věděli jsme, že je můžeme využít praktičtěji i v souvislosti s vybudováním toalet v půdních prostorách. Díky tomu jsme totiž na každém patře mohli ubrat jednu kabinku a zvýšit tak uživatelský komfort pro využití do budoucna. Všechny kabinky jsou nově uzavřené i zeshora, jsou prostornější a praktičtější na údržbu a provoz. V loňském roce jsme díky velkorysosti a pochopení našeho zřízovatele získali dostatek finančních prostředků (4,5 mil. Kč) a na začátku letošního roku mohli vypsat výběrové řízení na zhotovitele. I tentokrát jsme měli štěstí, českobudějovická firma Retherm, s.r.o. se ukázala být velmi profesionální a v řádném čase dokončila dílo dle projektu Ing. Josefa Kregla (a našich představ) tak, aby je všichni žáci mohli od 1. září 2022 využívat. Rozhodli jsme se viditelně změnit estetiku a částečně i funkčnost prostor, které jsme vybavili nejmodernějšími zařizovacími předměty a sanitární technikou. Pro výrobu unikátních umyvadel jsme si dovolili zvolit trvanlivý a dobře udržovatelný umělý kámen (máme s ním zkušenost z laboratoře chemie), dveře v přízemí a v prvním patře jsme nechali vyrobit z matného skla, které se již na mnoha jiných místech budovy ukázalo být velmi praktickým materiálem vhodným nejen po estetické stránce. Každé patro je trochu jiné, základ ale stejný - vždy 1 kabinka pro učitele, 4 kabinky pro žáky, pisoáry pro chlapce a pro dívky navíc v 1. a 3. patře prostorná kabinka s toaletou a bidetem. Na přiložených fotografiích si pro zajímavost porovnejte starý a nový stav.

Přejeme všem žákům a učitelům, aby jim nové prostory sloužily k jejich maximální spokojenosti.

AKo

Pro porovnání starý stavPro porovnání starý stavPro porovnání starý stavPro porovnání starý stavPro porovnání starý stavDívčí toalety se zázemím ve 3. patřeDívčí toalety se zázemím v přízemíChlapecké toalety ve 2. patře