Časopis GYM třeboňských gymnazistů je nejlepší v České republice!

Prestižní soutěž O nejinspirativnější středoškolský časopis, kterou vyhlašuje Syndikát novinářů ČR a které se letos zúčastnilo 42 časopisů z celé země, vyhrál časopis GYM třeboňského gymnázia.

Vychází od roku 2007 a v jeho redakci se již vystřídalo několik desítek žáků.  U zrodu časopisu stála letošní oktáva, která právě prochází maturitním maratonem – tehdy byla tato třída v kvartě a GYM se stal na čas součástí výuky českého jazyka p. učitelky Anny Kohoutové. V současnosti tvoří samostatnou redakci 16 nadšených redaktorů (viz foto), kteří vydávají každé dva měsíce časopis plný pestrobarevného obsahu. Porota složená z členů Klubu volných novinářů zveřejnila v rámci svého hodnocení stanovisko: „Časopis znamenitě charakterizuje studentský život, zabývá se společenskou tematikou vážící se na život školy, specifickými otázkami (bezlepková dieta, česko-slovenské vztahy apod.); vysoká kulturní, estetická a etická úroveň předkládaných článků, uplatňování studentské recese i hlubších úvah, vázanost na místo, město, uplatnění studentů, příkladná úroveň i pro veřejné časopisy.“

Dva členové redakce odjedou na podzim na studijní cestu do Bruselu (šéfredaktor časopisu a hlavní grafička, septimánka Anna Kolářová), atraktivní cenou je i finanční injekce 10 000,- Kč, která bude v příštím školním roce využita na poměrně drahou režii spojenou s vydáváním časopisu. Do konce letošního škol. roku vychází časopis za podpory projektu Vzdělávání pro konkurenceschopnost – Konkurenceschopnost pro Třeboňsko, která nám umožňuje vydávat časopis na poměrně vysoké úrovni.  Všechna čísla časopisu si můžete přečíst na webových stránkách www.casopisgym.cz ,  které také redakce časopisu pravidelně plní svými příspěvky, fotografiemi, anketami, diskusemi a která je zajímavým pojítkem časopisu s ostatními žáky školy i veřejností.

Petr Čížek, šéfredaktor časopisu GYM (sexta)