FOTOS - odkaz Toma Schreckera

Akce podpořené FOTOS

Podpořené akce, události, projekty
Humanitní a přírodovědný kurz 2025/2026

Humanitní a přírodovědný kurz 2025/2026

Program akce pro maturitní ročníky 2. a 3. února 2026.

Číst více
Beseda se spisovatelem Martinem Reinerem pro literární seminář

Beseda se spisovatelem Martinem Reinerem pro literární seminář

V úterý 20. ledna 2026 jsme ve školní knihovně přivítali spisovatele a vydavatele Martin Reinera. Studenti literárních seminářů měli možnost nahlédnout do zákulisí literární tvorby, diskutovat o jeho dílech a seznámit se s osobností básníka Ivana Blatného, jehož je Reiner dlouholetým znalcem a propagátorem. Akce byla podpořena z prostředků FOTOSu.

Číst více
 Best in English 2025

Best in English 2025

27. listopadu 2025 se vybraní žáci z nejstarších ročníků účastnili celosvětové soutěže v angličtině, podívejte se, jak se jim dařilo. Akce byla podpořena z FOTOSu.

Číst více
Jiří Mádl okouzlil naše gymnázium

Jiří Mádl okouzlil naše gymnázium

Ve čtvrtek 11. prosince 2025 jsme u nás přivítali Jiřího Mádla, výraznou osobnost české kultury, filmového světa i občanské angažovanosti. Beseda s názvem Když mlčíš, mluví jiní, nabídla všem přítomným svižný a inspirativní pohled na to, proč je důležité být aktivní ve veřejném prostoru, jak přistupovat k informacím, jak se nezahltit hlukem svého okolí a pracovat na sobě. Děkujeme FOTOSu za možnost zrealizovat další inspirativní setkání a Lence Vetýškové za nádherně vedený rozhovor, za který by se nemusela stydět přední česká média.

Číst více
Rodičovská kavárna na téma AI

Rodičovská kavárna na téma AI

Ve středu 10. prosince 2025 jsme díky podpoře FOTOSu zahájili tradici Rodičovských kaváren, v rámci kterých bychom každý půlrok rádi nabídli nějaké zajímavé téma, které hýbe naším světem. Protentokrát jsme vybrali AI a pozvali si odborníka z organizace, se kterou jako pilotní škola spolupracujeme a která má v tomto ohledu opravdu unikátní kredit - AI dětem.

Číst více
Jiří Mádl: Když mlčíš, mluví jiní

Jiří Mádl: Když mlčíš, mluví jiní

Ve čtvrtek 11. prosince 2025 bude v aule našeho gymnázia besedovat s nejstaršími žáky známý herec, scénárista a režisér Jiří Mádl. Aktuálně je i díky své občanské angažovanosti držitelem Stříbrné medaile předsedy senátu Za drzost i pokoru. Akce je podpořena z prostředků FOTOSu.

Číst více

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout