Projektárium (prosinec 2010)

Neskromně musím konstatovat, že nejvýznamnější projektovou událostí posledních dvou měsíců je rozhodně účast GYMu (01) ve 4. ročníku soutěže o nejlepší školní časopis. Téměř celá redakce se 26. listopadu rozjela na velké finále do Brna, kde poměřila své síly s ostatními časopisy. Nutno říci, že máme za sebou více než zajímavou zkušenost, 3 ceny, které jsme si přivezli, nejsou zdaleka tím nejdůležitějším. Více si o průběhu a výsledcích celé akce můžete přečíst na webu GYMu a www.gymtrebon.cz. O našem úspěchu informoval i regionální tisk, články vyšly v Jindřichohradeckém deníku a týdeníku (26. 11. a 7. 12). Redaktoři GYMu si díky příspěvku od Sdružení rodičů (kam plynou výtěžky z prodeje GYMu) nechali vyrobit elegantní „placky“, kterými se chtěli v Brně zviditelnit, bohužel je výrobce dodal s dvoudenním zpožděním (chcete-li vidět, jak vypadají, stačí si detailně prohlédnout některého redaktora, většina z nich je pravidelně nosí). Vedoucí aktivity související s výukou finanční matematiky (03) Pavel Krejča blíže představil na tiskové konferenci, konané za účelem prezentovat náš projekt širší veřejnosti, svou Sbírku úloh fin. matematiky. Všichni přítomní se shodli na tom, jak jsou v současnosti tato témata důležitá a na školách často podceňovaná. Štěpánka Otepková připravila v rámci své aktivity (04 - EVVO) ve středu 20.10.2010 pro žáky nejnižších ročníků naší školy ekologicko-bezpečností akci nazvanou "Den šetrné dopravy - do školy ekologicky, bezpečně a bez aut“. Rovněž práce na regionálním dějepisně-zeměpisném katalogu jsou v pohybu, za inspirací byli žáci 2. ročníku v třeboňském archivu, pro kvartány připravil zajímavou exkurzi do Prahy Mgr. Václav Pražák. Navštívili Národní památník heydrichiády v chrámu sv. Cyrila a Metoděje v Resslově ulici a někdejší židovské město. Materiály, které žáci průběžně sbírají, by se do budoucna mohly stát i součástí expozice třeboňského Domu přírody. Průběžně vznikají další zajímavé materiály i v týmu Zdeňka Kučery, který se svými „filmovými štáby“ pilně pracuje na jednotlivých tématech – na tiskové konference 23. listopadu měli účastníci možnost zhlédnout první z nich, který se zabýval „Masarykovskou etikou“.