Aktivita 03 - Soutěž finanční gramotnost (2. ročník soutěže vyhlášené MŠMT)

Datum konání:     17.2. 2011 a 24.3.2011  (školní a okresní kolo)

Zúčastnilo se žáků:     Celkem 15 žáků 2. a 3. ročníku Gymnázia v Třeboni

Organizace, dohled:    Pavel Krejča

Použité materiály a technika:

Počítačová učebna s připojením na internet.

Zhodnocení akce a zpětná vazba:

Školního kola soutěže se zúčastnilo 15 žáků 2. a 3. ročníku. Prostřednictvím internetu (online) absolvovali test skládající se z 11 teoretických a 2 praktických početních otázek z oblasti finančnictví a finanční matematiky. Školní kolo bylo konáno jako soutěž jednotlivců. Naši žáci získali z maximálně 13 bodů 12 – 7 bodů, první tři, kteří postoupili do okresního kola, získali 10 – 12 bodů.

V okresním kole naši školu reprezentoval tříčlenný tým skládající se z vítězů školního kola.
Toto kolo bylo realizováno též online formou, žáci absolvovali již náročnější test skládající se z 20 otázek, hodnotila se i doba vypracování testu. Výsledky okresních kol byly na internetu zveřejněny počátkem dubna. Naše skupina získala z 20 možných 15 bodů a skončila v okrese J.Hradec na druhém místě v těsném závěsu za týmem OA J.Hradec (16 bodů). I když naši žáci nepostoupili do krajského kola, lze jejich výkon označit za úspěch zejména s ohledem na skutečnost, jak málo času může být na gymnáziu věnováno v rámci všeobecně vzdělávacích předmětů finanční problematice (na rozdíl od ekonomicky specializovaných SOŠ, např. OA).

Soutěž žáky zaujala a proto se jí hodláme zúčastnit i v dalších letech.

Poznámka:  Ze soutěže byla pořízena stručná fotodokumentace.

5.4.2011                                                             RNDr. Pavel Krejča, pracovník pověřený                          organizací soutěže a vedoucí  aktivity 03