Výtvarná soutěž pro naše žáky

V letošním roce uplyne 30 let od zápisu prvních památek na území České republiky na seznam Světového dědictví UNESCO. V souvislosti s tím a s předsednictvím našeho státu v Radě EU byla vyhlášena výtvarná soutěž pro žáky škol zapojených v sítí ASP UNESCO. Celkem se jedná o 52 škol v celé České republice a naše gymnázium patří mezi ně. Téma soutěže je Světové dědictví UNESCO – Praha, Český Krumlov a Telč očima žáků a studentů přidružených škol UNESCO.

Vybrané práce budou vystaveny na velvyslanectví České republiky v Paříži a vítězové budou pozváni do hlavního sídla Ministerstva zahraničních věci v Černínském paláci, který si při té příležitosti budou moci prohlédnout.

Propozice k soutěži naleznete v příloze, s případnými dotazy se obracejte na mě.

Václav Pražák