Gymnázium Třeboň

Aktivita 06 - Izrael - za hranicemi etiky

Datum konání:         10.11.2011

Místo konání:           Gymnázium Třeboň, Na Sadech 308              

Třída, počet žáků:    maturitní ročníky, 4. ročník, oktáva (celkem 48 žáků)

             

Pedagogický dozor:  Mgr. Martin Rosocha

 Školitelé:  Mgr. Štěpán Kovář, ZČU Plzeň, Hogeschool van Amsterdam

 Cíl:   seznámit se s problematikou konfliktu na Blízkém východě, jak z hlediska historického, tak z hlediska politického, sociologického, filosofického a etického

Použité materiály a technika: prezentace na interaktivní tabuli, animace, mapová díla, vlastní fotografie z cest, hudební složka izraelských duchovních písní na klarinet

 Zhodnocení akce a zpětná vazba:

Žáci v uvedeném termínu absolvovali tříhodinovou přednášku, rozdělenou na tři části, obecnou rozpravu do tématu, historické a kulturní pozadí konfliktu, propojené s etickou otázkou samotného vzniku Izraele, současný vývoj v Izraeli, etické otázky vzniku Palestiny, bombových útoků, rozšiřování osad na Západním břehu Jordánu a blokády pásma Gazy. 

 Zpětná vazba: Žáci se seznámili se základními odbornými pojmy v oblasti etického rozměru problematiky konfliktu Izrael x Palestina z názorově odborného pohledu specialisty na danou oblast (Š. Kovář má vystudovaná studia Blízkého východu). Celý kurz i výukové metody Š. Kováře byly jak žáky, tak i pedagogickým dozorem velice kladně hodnoceny a ukončeny dlouhotrvajícím potleskem.

 
Doporučení:

Tento kurz lze jednoznačně kladně hodnotit a doporučit pro nižší ročníky. Předpokládá se proto opakování kurzu, konkrétně pro žáky třetího ročníku a septimy.

 

Poznámka: 

1/ Z průběhu kurzu byla vytvořena fotodokumentace 

 

 

11.11. 2011                                                                     Zapsal:  Mgr. Martin Rosocha, ČT 06

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout