Aktivita 03 - Školení – finanční gramotnost

Termín konání: 29.11.2011

Cílová skupina: učitelé Gymnázia v Třeboni

Lektor: Miroslav Vrba, finanční poradce

Cíl: Seznámit učitele s výhodami a riziky využití finančních produktů

Použité materiály a technika: prezentace- SMART tabule, internetové odkazy k danému tématu, test v písemné podobě, další pís. materiály

Zhodnocení akce a zpětná vazba:

Obsah školení byl založen na tématech, která si zvolili pedagogičtí pracovníci školy sami. Šlo o problematiku, půjček, úvěrů, hypoték (současný stav na trhu fin. produktů a porovnání jejich výhodnosti), spoření a investic (stavební spoření), pojištění (penzijní připojištění, kapitálové životní pojištění, pojištění majetku), cenné papíry, podílové listy, fondy, akcie.
    Součástí akce byl test přechozích znalostí účastníků, ná závěr byly v rámci diskuze zodpovězeny dotazy. Lektor nabídl učitelům pomoc při tvorbě osobního nebo rodinného finančního plánu.
    Školení určitě poskytlo řadu cenných informací pro zajištění efektivního finančního hospodaření účastníků a setkalo se se zájmem většiny z nich. Někteří  mohou využít informace i při výuce. Nevznikla však potřeba podobnou akci v dohledné době pro stejnou cílovou skupinu opakovat.

Třeboň 1.12.2011

RNDr. Pavel Krejča,