Gymnázium Třeboň

Průběh stavby - červenec

Sledujte průběžné zpravodajství o vývoji stavby s názvem Půdní vestavba pro realizaci chemického areálu a jazykových učeben. Zahájili jsme pátý měsíc realizace staby, která začala na začátku března.

Prohlédněte si, jak stavba probíhala v březnu, dubnu, květnu nebo červnu, stejně jako se můžete seznámit s informacemi o projektu.

foto: AKo a MLi

Takto vypadal stav výměny krovu na konci června2018Nová výmalba se bude týkat i hlavního schodištěProstor na novou bezbariérovou toaletu ve druhém patře je připraven...vstup do ní bude od dívčích toalet oddělen a bude přímo z chodbyNa půdě jsou prakticky hotové sádrokartonové podhledy, začnou se budovat příčky oddělující jednotlivé učebnyDíky ochotě všech zúčastněných se podařilo vybočit sloup, který by překážel v laboratoři chemie.Významně se zvedá jediná část krovu - nad průchozí chodbou ve středové části půdy vzniká nový štít, který je dobře vidět na západní straně budovy.Nové okapy na střeše výtahové šachtyZpevňování hran okolo střešních okenSchodiště hraje všemi barvami, na ty nové je ještě čas...Chodby se zaplňují různým materiálem - tento je součástí vzduchotechniky Pracná demontáž a likvidace starého nábytkuJeřáb už bude k dispozici jen pár dnů, do budovy je třeba dostat co nejvíce materiáluUnikátní záběry na stále nedokončený nový krov, finále se nicméně blížíMěděné komponenty krovu jsou jeho nedílnou součástíOprava a nová výmalba stropu hlavního schodištěNa římsách jsou zaznamenána data dřívějších opravDokončují se klempířské prácePečlivé osazování měděných ozdob - původní se kombinují s novým oplechovánímPrvní rameno nového schodiště, 4. 7.Osazování schodiště bylo kvůli jeho velké hmotnosti (cca 4,5 t)velmi náročníPřípravy pro usazení druhého ramene schodištěUsazenoHrdnina dne, jeřábník RosťaHotovoJako první se po schodišti po zásluze prošel RuslanVe druhém patře se dokončuje nová bezbariérové toaletaZačíná se připravovat nová dvojučebna výtvarné výchovy - na místě starého areálu chemieStále je co odvážet...Nové příčky začínají rozdělovat prostor na učebny...Nepostradatelný a precizní Ruslan se postaral i o probourání a zabezpečení zdi mezi novými učebnami VVLešení na polovině budovy je pryč, fasáda opravena,nová střecha na této časti hotovaSluneční hodiny v celé své kráseMalíři pečlivě zakrývají švy po vybourané příčceI současní mistři malíři po sobě zanechali podpis - kdo ho kdy objeví?Středovou část nové půdní chodby už osvětlují střešní oknaSvětlo do učeben dopadne díky skleněným průhledům i z chodbyKonstrukce pro sádrokartony začínají zaplňovat i prostor pod šikminami. Zakryjí vedení tepla a vzduchu.Hotové stěny pod šikminamiNa půdě bude v zimě teplo a v létě příjemně.Kabeláž v nových příčkáchNová chodbaDokončování výtahuPečlivé doplňování chybějící dlažbyOsazování nových protipožárních futer a dveří ve 2. patřeHotové plechování na severním křídleNovým prvkem na naší střeše jsou desítky střešních okenStřecha nad středovou částí získala úplně jinou tvář26. 7. byl demontován a odvezen jeřáb27. 7. - ze severního křídla mizí lešeníOpravy zadní části fasády, všimněte si nového zmenšeného okénka z bývalého kabinetu ČJ, kde je dnes schodištěUkládání komínů pro vzduchotechniku.Důkladná protipožární opatření - komíny pro odsávání vzduchu

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout